Hada Labo Tokyo Hada Labo Tokyo - Glow Skin - Multi-Revitalizer Hydrogel Day & Night - Хидратантен гел, дневен и ноќен крем за лице - со комбинирани својства да делува и како крем и како серум 50ml

Шифра: 82404

Цена:

1.399 ден.

Ревитализирачки хидрогел со лесна конзистентност на гел, го комбинира совршениот ефект на крем и серум во едно. Погоден за секојдневна употреба, лесниот гел брзо се апсорбира што го прави идеален за помрсни тен.Благодарение на комбинацијата на нано хијалуронска киселина, макро хијалуронска киселина и специјализирана Транексамична киселина и екстракт од Хатомуги, овој хидрогел ја прави кожата сјајна, прекрасно навлажнета со подобрено отскокнување и еластичност.

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • Состојки
  • За брендот

Насочувајќи ги темните дамки и нерамномерниот тон на кожата, гел-верзијата е ефикасна во избледување на кафените траги и грозните несовршености. Заедно со патентирана јапонска технологија, 5-те различни типови на хијалуронска киселина обезбедуваат кожата да биде исполнета со влага.

Начин на користење: Нанесете ја количината на боровинка на лицето, вратот и деколтето. Нежно тапкајте додека целосно не се апсорбира.
Нанесете наутро и навечер.

Tranexamic Acid, Hyaluronic Acid. 

Aqua, Diglycerin, Hydrogenated Poly (C6-12 Olefin), Glycerin, Dipropylene Glycol, Pentylene Glycol, Tranexamic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Extract, Phytosteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Limnanthes Alba Seed Oil, Octadecyl Di-T-Butyl-4-Hydroxyhydrocinnamate, Tocopherol, Carbomer, PEG-20 Sorbitan Isostearate, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Butylene Glycol, Phenoxyethanol.

Hada Labo Tokyo

Јапонски бренд број 1 за нега на кожа на лице, со 3 типа хијалуронска киселина, наречена ”супер хијалуронска киселина”. Иновативна lock-in-moist формула за инстантна и интензивна хидратација во сите слоеви на кожата со долготрајни видливи ефекти. Здрава кожа со порцелански тен и совршен сјај.

Можеби ќе ве интересира