Revox JUST Squalane Cleanser

Шифра: 103818

Цена:

395 ден.

237 ден.

Чистач на лице 30мл

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • Состојки
  • За брендот

Нежна формула на база на сквалан, за нежно, но ефикасно чистење на лицето. Темелно ги отстранува нечистотиите од шминката, како и од надворешните загадувачи и ја остава кожата чиста, балансирана и смирена. Одговара за сите типови, а особено годи на сува и дехидрирана  кожа.

Ставете доволно количество од производот и истријте го меѓу рацете за да се загрее.

Масирајте на сува кожа на лицето една минута, избегнувајќи директен контакт со очите. Исплакнете темелно со млака вода.

Комбинирајте со различни производи REVOX B77 JUST како дел од вашата дневна рутина за убавина.

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција кон која било од состојките. Пред првата употреба, се препорачува да се изврши тест за чувствителност.

Water/ Aqua, Squalane, Isododecane (and) Dimethicone/Bis-IsobutylPPG-20 Crosspolymer, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerin, Ethylhexyl Stearate, AmmoniumAcryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Isopropyl Myristate, Phenoxyethanol, Apple Juice / Pyrus Malus Juice, Lime Juice / Citrus Aurantifolia Juice, Kiwi Fruit Juice / Actinidia Chinensis Fruit Juice, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Revox

Синоним за едноставност - најефикасната состојка во најголема можна концентрација за постигнување најдоби можни резултати во домашни услови. Без парабени, парафин и парфеми.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира