Revox Daily Sun Shield

Шифра: 103030

Цена:

435 ден.

305 ден.

Дневен крем за лице СПФ 50+ 30мл

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • Состојки
  • За брендот

 Лесен мултифункционален дневен крем за лице: спречува предвремено стареење на кожата предизвикано од УВА зраците, спречува појава на изгореници и флеки на лицето кои ги предизвикуваат УВБ зраците, а хијалуронската киселина ја хидратира, смирува и омекнува кожата. Нежната текстура со пријатен мирис, брзо се впива, не остава мрсни таги, ја прави кожата свиленкасто кадифена на допир. Одличен крем како подлога за шминка. Одговара на сите типови кожа.

Нанесете поголема количина на чиста кожа на лицето и вратот пред изложување на сонце. Намалувањето на количината значително го намалува нивото на заштита. За оптимална заштита, користете повеќе пати во текот на денот, особено по потење или бришење. Избегнувајте директен контакт со очите.

Water / Aqua, Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Di-C12-13 Alkyl Malate, Diisopropyl Adipate, Mineral Oil / Paraffinum Liquidum, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glycol Cetearate, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Fragrance / Parfum, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Limonene, Anise Alcohol

Revox

Синоним за едноставност - најефикасната состојка во најголема можна концентрација за постигнување најдоби можни резултати во домашни услови. Без парабени, парафин и парфеми.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира