Hada Labo Tokyo Lift Anti-Wrinkle Cream - Extreme Rebuilder

Шифра: 69269

Цена:

1.225 ден.

Дневен и ноќен крем против брчки 50мл

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • За брендот

Оригинална мешавина од 4 типа хијалуронска киселина вклучувајќи ја и најсовремената 3Д хијалуронска киселина, која формира тродимензионална заштитна бариера на кожата, збогатена со соини изофлаваноиди и колаген кои делуваат против стареење на кожата, го враќаат сјајот, ја подобруваат еластичноста и делуваат дури и на најизразените брчки.

Супер хијалуронска киселина ™ 3D е оригинален јапонски комплекс од 4 типа хијалуронска киселина со различна молекуларна тежина, кои продираат во различни слоеви на кожата, обезбедувајќи темелна хидратација на кожата.

Секое утро и вечер нежно нанесете на исчистена кожа на лицето и вратот. Се препорачува и за чувствителна кожа.

Hada Labo Tokyo

Јапонски бренд број 1 за нега на кожа на лице, со 3 типа хијалуронска киселина, наречена ”супер хијалуронска киселина”. Иновативна lock-in-moist формула за инстантна и интензивна хидратација во сите слоеви на кожата со долготрајни видливи ефекти. Здрава кожа со порцелански тен и совршен сјај.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира