Hada Labo Tokyo Lift Anti-Wrinkle Cream - Extreme Rebuilder

Шифра: 69269

Цена:

1.225 ден.

Дневен и ноќен крем против брчки 50мл

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • Состојки
  • За брендот

Оригинална мешавина од 4 типа хијалуронска киселина вклучувајќи ја и најсовремената 3Д хијалуронска киселина, која формира тродимензионална заштитна бариера на кожата, збогатена со соини изофлаваноиди и колаген кои делуваат против стареење на кожата, го враќаат сјајот, ја подобруваат еластичноста и делуваат дури и на најизразените брчки.

Супер хијалуронска киселина ™ 3D е оригинален јапонски комплекс од 4 типа хијалуронска киселина со различна молекуларна тежина, кои продираат во различни слоеви на кожата, обезбедувајќи темелна хидратација на кожата.

Секое утро и вечер нежно нанесете на исчистена кожа на лицето и вратот. Се препорачува и за чувствителна кожа.

Aqua,Glycerin,Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride,Simmondsia Chinensis seed oil, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride,PPG-10 Methyl, Glucose Ether,Behenyl Alcohol,PEG-20 Sorbitan Isostearate,Sorbitan Stearate,Limnanthes Alba seed oil,Carbomer,Triethanolamine,Pullulan Sodium Hyaluronate,Hydroxyethyl Cellulose,Phytosteryl/Biphenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate,Tocopherol,Hydrolyzed Soy protein,Retinyl Palmitate Helianthus Annuus seed oil,Hydrolyzed Collagen,Sodium acetylated Hyaluronate,Hydrolyzed Hyaluronic Acid,Zea Mays oil, Beta-carotene Sodium Hyaluronate Crosspolymer,Pentylene Glycol,Thioctic Acid,Disodium EDTA,Methylparaben,Propylparaben

Hada Labo Tokyo

Јапонски бренд број 1 за нега на кожа на лице, со 3 типа хијалуронска киселина, наречена ”супер хијалуронска киселина”. Иновативна lock-in-moist формула за инстантна и интензивна хидратација во сите слоеви на кожата со долготрајни видливи ефекти. Здрава кожа со порцелански тен и совршен сјај.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира