Hada Labo Tokyo 3D Lifting Serum - Intensive Skin Age Repair

Шифра: 69245

50ml

1.169 ден.

Лифт серум против брчки, со 4 типа хијалуронска киселина

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • Состојки
  • За брендот

Серум – подлога кој ги поддржува процесите на обновување на кожата и помага да се врати младешката еластичност и цврстина. Формулирана со оригинална мешави од 4 типа хијалуронска киселина. Вклучувајќи ја и најсовремената 3Д ХИЈАЛУРОНСКА киселина, која создава тродимензионална заштитна бариера на кожата, како и соини изофлавоноиди кои се борат против брчки. Совршен за кожа во менопауза.

Супер хијалуронска киселина ™ 3D е оригинален јапонски комплекс од 4 типа хијалуронска киселина, со различни молекуларни тежини, кои продираат во различни слоеви на кожата, обезбедувајќи совршена хидратација на кожата.

Секое утро и вечер нанесете го серумот на исчистена кожа на лицето, под очите и вратот, претходно навлажнета со лосион. Користете пред да нанесете крем или самостојно. Совршено како подлога за шминка.

Се препорачува и за чувствителна кожа.

Aqua, Glycerin, Hydrogenated Poly(C6-12 Olefin), Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Diglycerin, PPG-10 Methyl Glucose Ether, Sorbitan Stearate, PEG-20 Sorbitan Isostearate, Pullulan, Stearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Dimethicone, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, Methylparaben, Hydrogenated Lecithin, Butylene Glycol, Carbomer, Xanthan Gum, Phytosteryl Macadamiate, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Triethanolamine, Disodium EDTA, Cholesterol, Hydroxyethylcellulose, Lactobacillus/Soymilk Ferment Filtrate, Phellodendron Amurense Bark Extract, Hydrolyzed Collagen, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Ammonium Acrylates Copolymer, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Elastin, Tetrapeptide-5.

Hada Labo Tokyo

Јапонски бренд број 1 за нега на кожа на лице, со 3 типа хијалуронска киселина, наречена ”супер хијалуронска киселина”. Иновативна lock-in-moist формула за инстантна и интензивна хидратација во сите слоеви на кожата со долготрајни видливи ефекти. Здрава кожа со порцелански тен и совршен сјај.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира