Revox JUST Vitamin C 2% Suspension

Шифра: 102828

Цена:

395 ден.

237 ден.

Навлажнувач за лице и врат 30мл

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • Состојки
  • За брендот

Витамин Ц е познат моќен антиоксиданс, кој ја засилува синтезата на колагенот. Неговите деривати се дури и постабилни и во одредени периоди овозможуваат подобри ефекти во третманите - поздрав и прозрачно сјаен изглед, маслиново масло за засилување на антиоксидативното дејство, алантоин за омекнување на кожата како и смирување на чувствителната кожа. Особено годи на уморна кожа, сува, како и кожа со знаци на стреење.

Нанесете мала количина на производ на чиста и сува кожа со кружни масажни движења, избегнувајќи ја областа околу очите. Користете навлажнувачки крем наутро и/или навечер, по нанесување на серумот.

Water / Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Glyceryl Stearate, Isopropyl Myristate, Ethylhexyl Stearate, Ceteareth-20, Vitamin C / Sodium Ascorbyl Phosphate, Olive Oil / Olea Europaea Fruit Oil, Allantoin, Phenoxyethanol, Octadecyl Di-t-butyl-4-hydroxyhydrocinnamate, Dimethicone, Disodium EDTA.

Revox

Синоним за едноставност - најефикасната состојка во најголема можна концентрација за постигнување најдоби можни резултати во домашни услови. Без парабени, парафин и парфеми.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира