NovaClear Whitening Day Cream SPF 50+

Шифра: 37540

50 ml

1.736 ден.

694 ден.

Дневен крем за лице со СПФ50+ 50мл

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • Состојки
  • За брендот

Заштитува и од УВА/УВБ радијација, кои се главните причинители за хиперпигментација на кожата, како и стареење. Алфа арбутин помага да се минимизира видливоста на дамките и и дава сјајни ефекти на кожата, додека витаминот Е го намалува ризикот од штетните ефекти од ултравиолетовите зраци, со што се успорува процесот на стреење на кожата.

Користете преку ден на лицето, вратот и деколтето или според упатствата на вашиот дерматолог или здравствено лице. 

Избегнувајте ја регијата околу очите. Без мирис. Дерматолошки тестиран. Да се чува вон дофат на деца. 

Aqua, Dibutyl Adipate, Ethylhexyl Mexthoxycinnamate, Methylene Bis- Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol(nano), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Coco-Caprylate, Glycerin, Decyl Glucoside, Ceteareth-20, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glucose, Sodium Acrylates Copolymer, Boerhavia Diffusa Root Extract, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Polydecene, PPG-1 Trideceth-6, Sorbitan Trioleate, Alpha-Arbutin, Inositol, Propylene Glycol, Propanediol, Xanthan Gum, Carbomer, Disodium EDTA, Triethanoloamine, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

NovaClear

NovaClear е полски бренд за дермокозметика. Производите се развиваат во специјализирана лабораторија и се произведуваат во модерна фабрика во Бјалисток.

Целата  козметика е дерматолошки тестирана, а нејзината ефикасност е потврдена со ин витро тестирања на специфичен број на луѓе. 

Работата е фокусирана кон создавање на дермокозметички производи кои се „пријателски“ настроени кон кожата и делотворни. За сите производи се употребуваат патентирани активни состојки чија ефикасност е потврдена со клинички тестови. Во формулите, се избегнуват супстанции што можат да бидат потенцијални алергени или супстанции кои предизвикуваат чувствителност.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира