Hada Labo Tokyo Hada Labo Tokyo - Glow Skin - Mega Illuminating Moisturizer Cream Day and Night - Дневен и ножен хидратантен крем за лице

Шифра: 82398

Цена:

1.399 ден.

Лесен крем кој благодарение на уникатната комбинација на нано хијалуронска киселина, макро хијалуронска киселина и специјализираната Транексамична киселина и глициризинска киселина од Тасев биле многу силно ја хидрира кожата, природно ја осветлува, има својства против брчки и го намалува црвенилото и ја смирува кожата.

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • Состојки
  • За брендот

Богат е со: високо концентрирана микро и макро хијалуронска киселина, транексаминска киселина и глициризинска киселина од сладок корен - комбинација која брзо го изедначува тенот и го редуцира црвенилото. Лесен крем кој и обезбедува на кожата доволна количина на влажност, со што спречува предвремено стареење на кожата, ја смирува и ја прави мазна, цврста а еластична и блескава, ја намалува видливоста на борите и  го одложува појавувањето на првите фини тенки линии. 

Секое утро и навечер нежно тапкајте по исчистената кожа на лицето и вратот. Совршен како основа.

Tranexamic Acid, Vitamin E, Licorice.

Aqua, Dipropylene Glycol, Hydrogenated Poly (C6-12 Olefin), Pentylene Glycol, Diglycerin, Tranexamic Acid, Butyrospermum Parkii Butter, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Dipotassium Glycyrrhizate, Limnanthes Alba Seed Oil, Dimethicone, Octadecyl Di-T-Butyl-4-Hydroxyhydrocinnamate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Sorbitan Isostearate, Carbomer, Tocopherol, Stearyl Alcohol, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Behenyl Alcohol, Phenoxyethanol.

Hada Labo Tokyo

Јапонски бренд број 1 за нега на кожа на лице, со 3 типа хијалуронска киселина, наречена ”супер хијалуронска киселина”. Иновативна lock-in-moist формула за инстантна и интензивна хидратација во сите слоеви на кожата со долготрајни видливи ефекти. Здрава кожа со порцелански тен и совршен сјај.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира