Hada Labo Tokyo Hada Labo - Glow Skin Lotion - Hydrator - 150ml

Шифра: 82381

Цена:

1.489 ден.

Хидратор за осветлување на кожата, лосион за осветлување и навлажнување за честа употреба. Содржи нано и макро хијалуронска киселина, Транексамична киселина и екстракт од Хатомуги. Одржувајќи го оптималното ниво на хидратација, лосионот ја измазнува и го враќа здравиот изглед и природниот сјај на кожата. Целно дејство на пигментацијата и темните дамки. Погоден за сите типови кожа.

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • За брендот

Лесен, воденест лосион за интензивна длабинска хидратација на клетките на кожата. Содржи нано & макро хијалуронска киселина, транексаминска киселина и хатомуџи екстракт. Го одржува оптималното ниво на влажноста на кожата, спречува појава на бори и фини-тенки линии, ја прави кожата поеластична, позатегната и ѝ го враќа здравиот изглед и природниот сјај. Одлична припрема на кожата- подлога за понатамошната рутина за нега на кожата

Нанесете наутро и навечер на исчистено и затегнато лице. Нежно масирајте додека не се апсорбира целосно.

Hada Labo Tokyo

Јапонски бренд број 1 за нега на кожа на лице, со 3 типа хијалуронска киселина, наречена ”супер хијалуронска киселина”. Иновативна lock-in-moist формула за инстантна и интензивна хидратација во сите слоеви на кожата со долготрајни видливи ефекти. Здрава кожа со порцелански тен и совршен сјај.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира