Revox JUST Revox Сет за кожа подложна на акни

Шифра: 101902

Цена:

1.107 ден.

775 ден.

Сет за кожа подложна на акни

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • За брендот

Прв чекор – Длабинско чистење

Во вечерните часови, неколку пати неделно – откако нежно ќе ја исчистите кожата и ќе за исушите со тапкање, направете хемиски пилинг со REVOX B77 JUST Salicylic Acid.

Резултат: Ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата, како и вишокот на себум. Ги намалува порите, го подобрува тенот како и целокупната свежина на кожата.

Втор чекор – затегнување

Откако длабински ќе го исчистите лицето, и ќе го исушите со тапкање време е да нанесете REVOX B77 JUST Peptides 10%.

Резултат: Бидејќи производот има позитивен ефект врз брчките, веднаш ќе забележите затегнатост на кожата, а со време и видливо намалување на брчките.

Трет чекор – Зајакнување и заштита

Следно, време да и дадете на вашата кожа малку витамини, имено Б3 – со REVOX B77 JUST Niacinamide 10%. Нежно вмасирајте го на вашето лице за да помогнете да се зголеми нивото на влажност и да ја зајакнете кожата.

Резултат: Со време, вашата кожа ќе изгледа помазна и поздрава, и недостатоците ќе бидат видливо намалени.

НАПОМЕНА: Можна е нетолеранција на производот. Ве молиме внимателно прочитајте ги упатствата и придржувајте се до истите.

Revox

Синоним за едноставност - најефикасната состојка во најголема можна концентрација за постигнување најдоби можни резултати во домашни услови. Без парабени, парафин и парфеми.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира