Revox JUST Revox Сет за кожа со знаци на стареење

Шифра: 101903

Цена:

1.107 ден.

775 ден.

Сет за кожа со знаци на стареење

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • За брендот

REVOX Vitamin C 20% 30мл  Антиоксидантен ревитализирачки серум серум на витамин Ц обезбедува заштита на кожата на лицето од слободните радикали од загадувањето на животната средина.Има позитивен ефект врз синтезата на колагенот, го освежува тенот, ги ублажува ефектите од хиперпигментација и спречува синтеза на меланин. Серумот е збогатен со екстракти од алое и зелен чај кои имаат смирувачки ефект врз кожата на лицето.

REVOX Just Caffeine 5% 30мл Кофеин Серум за нега на регијата околу очи. Кофеинскиот серум е моќен антиоксиданс кој помага во борбата против штетите предизвикани од слободните радикали, УВ зрачењето и загадувањето. Тој е ефикасен во стеснување на крвните садови, делува на заморената кожа, како и кожата без сјај, помага при намалување на појавата на подуени очни капаци и темни кругови под очите. Производот е збогатен со екстракт од зелен чај, кој ја смирува кожата и ги намалува знаците на стареење.

REVOX Just Coenzyme Q10 30мл Серум против стареење на кожата на лицето. Коензим Q10 е природно соединение во нашата кожа што го забавува процесот на стареење, ја зголемува клеточната енергија и ја штити кожата од слободни радикали. Q10 помага во намалувањето на изразеноста на брчките, како и нивната бројност, делува врз целокупниот негативен ефект на стареење на кожата и може дури и да го спречи опаѓањето на нивото на колаген во кожата, со што ја прави кожата поцврста и поеластична.

Revox

Синоним за едноставност - најефикасната состојка во најголема можна концентрација за постигнување најдоби можни резултати во домашни услови. Без парабени, парафин и парфеми.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира