Revuele Papaya Brightening Peel Serum

Шифра: 104259

Цена:

288 ден.

115 ден.

Серум за кожа склона кон акни 20мл

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • Состојки
  • За брендот

Пилинг со папаја екстракти, со нежни АХА киселини за чистење на порите, црнките, дамките, мртвите клетки. Го подобрува сјајот и текстурата на кожата. Свежа, мека и нежна кожа.

Нанесете 4-5 капки навечер на чиста и целосно сува кожа, избегнувајќи го пределот околу очите и нежно масирајте. По 10-15 мин., исплакнете темелно со вода, потоа нанесете хидратантен крем. Користете заштита од сонце наутро. 

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на која било од состојките. Пред првата употреба, се препорачува да се изврши тест за чувствителност.

Water / Aqua, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Cellulose, Apple Juice / Pyrus Malus Juice, Lime Juice / Citrus Aurantifolia Juice, Kiwi Fruit Juice / Actinidia Chinensis Fruit Juice, Phenoxyethanol, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Polysorbate 20, Fragrance / Parfum, Papaya Extract / Carica papaya extract, Triethanolamine, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Acid Red 33 / CI 17200, Tartrazine / CI 19140, Limonene, Linalool.

Revuele

REVUELE Ltd е добро почитуван, глобално произведувач на козметика и производи за лична хигиена. Веруваат дека производите за убавина треба да бидат достапни за секого, и затоа се фокусирани на развивање на формулации кои се докажани како делотворни, но достапни за масовниот потрошувач.

Семејна компанија со речиси три децении искуство и експертиза во производството и трговијата со козметика, никогаш не престануваат да развиваат. Постојано го прошируваат нивното огромно портфолио, секогаш настојувајќи да ги подобрат и усовршат нивните формулации и да бидат на врвот на трендовите и иновациите за убавина и нега на кожа.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира