Revuele Papaya Brightening Hydro Jelly

Шифра: 104242

Цена:

288 ден.

173 ден.

Желаст хидратор 100мл

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • Состојки
  • За брендот

Лесен желаст хидратор за проблематична кожа, со папаја екстракти и алое вера, ја хидрира и смирува кожата и ја намалува видливоста на неправилностите.

Нанесете богата количина наутро и навечер на сува и чиста кожа на лицето, нежно масирајте додека целосно не се апсорбира. Избегнувајте го пределот околу очите! 

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на која било од состојките. Пред првата употреба, се препорачува да се изврши тест за чувствителност.

Water / Aqua, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Vitamin B3 / Niacinamide, Aloe Vera Juice / Aloe Barbadensis Juice, Propylene Glycol, Polysorbate 20, Disodium EDTA, Fragrance / Parfum, Papaya Extract / Carica Papaya Extract, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Acid Red 33 / CI 17200, Tartrazine / CI 19140, Limonene, Linalool.

Revuele

REVUELE Ltd е добро почитуван, глобално произведувач на козметика и производи за лична хигиена. Веруваат дека производите за убавина треба да бидат достапни за секого, и затоа се фокусирани на развивање на формулации кои се докажани како делотворни, но достапни за масовниот потрошувач.

Семејна компанија со речиси три децении искуство и експертиза во производството и трговијата со козметика, никогаш не престануваат да развиваат. Постојано го прошируваат нивното огромно портфолио, секогаш настојувајќи да ги подобрат и усовршат нивните формулации и да бидат на врвот на трендовите и иновациите за убавина и нега на кожа.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира