NovaClear COLLAGEN SERUM

Шифра: 82350

Цена:

969 ден.

Серум за сите типови кожа за длабинска хидратација и подобрување на еластичноста на кожата 30мл

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • За брендот

Со морски колаген, активно злато, кавијар екстракт и хијалуронска киселина , но и растителни екстракти од божур, арника,дива роза, сибирски жен-шен, комбинација која која годи дури и на насензитивните кожи.

NovaClear

NovaClear е полски бренд за дермокозметика. Производите се развиваат во специјализирана лабораторија и се произведуваат во модерна фабрика во Бјалисток.

Целата  козметика е дерматолошки тестирана, а нејзината ефикасност е потврдена со ин витро тестирања на специфичен број на луѓе. 

Работата е фокусирана кон создавање на дермокозметички производи кои се „пријателски“ настроени кон кожата и делотворни. За сите производи се употребуваат патентирани активни состојки чија ефикасност е потврдена со клинички тестови. Во формулите, се избегнуват супстанции што можат да бидат потенцијални алергени или супстанции кои предизвикуваат чувствителност.

Можеби ќе ве интересира