Revuele Watermelon Moisturizing Intense Serum

Шифра: 104297

Цена:

299 ден.

120 ден.

Серум за сите типови кожа 20мл

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • Состојки
  • За брендот

Серум за сите типови кожа, со екстракти од лубеница и уреа, комбинација која обезбедува витаминска енергија, го смирува и хидратира лицето.

Нанесете 4-5 капки наутро или навечер на сува и чиста кожа на лицето, избегнувајќи ја областа околу очите. Нежно масирајте додека не се апсорбира целосно, а потоа нанесете хидратантен крем.

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на која било од состојките. Пред првата употреба, се препорачува да се изврши тест за чувствителност.

Water / Aqua, Propylene Glycol, Urea, Sodium Hyaluronate, Watermelon Fruit Extract / Citrullus Lanatus Fruit Extract, Hydroxyethyl Cellulose, Phenoxyethanol, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Polysorbate 20, Fragrance / Parfum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Acid Red 33 / CI 17200.

Revuele

REVUELE Ltd е добро почитуван, глобално произведувач на козметика и производи за лична хигиена. Веруваат дека производите за убавина треба да бидат достапни за секого, и затоа се фокусирани на развивање на формулации кои се докажани како делотворни, но достапни за масовниот потрошувач.

Семејна компанија со речиси три децении искуство и експертиза во производството и трговијата со козметика, никогаш не престануваат да развиваат. Постојано го прошируваат нивното огромно портфолио, секогаш настојувајќи да ги подобрат и усовршат нивните формулации и да бидат на врвот на трендовите и иновациите за убавина и нега на кожа.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира