TransparentLab Ceramide Repair Serum

Шифра: 32141

Цена:

1.589 ден.

Ултра хидратантен серум 30мл

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • Состојки

Екстремно навлажнувачки серум развиен со церамиди од растително потекло, кои помагаат да се врати нивото на влага во кожата и да се поправи нејзината хидролипидна обвивка. Формулирани со нано-честички со висока пенетрација на хијалуронска киселина, дизајнирани да навлажнуваат однатре и да ја стимулираат синтезата на колаген.

Нанесете неколку капки на чиста кожа и нежно масирајте на кожата со кружни движења додека не се апсорбира целосно.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ Само за надворешна употреба. Избегнувајте директен контакт со очи. Во случај на контакт со очи, исплакнете веднаш со вода. Не користете на иритирана или оштетена кожа. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Aqua (Water), Glycerin, Propanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Polysorbate 80, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Ceramide NP, Ceramide NG, Ceramide EOP, Ceramide NS, Ceramide As, Ceramide AP, Hyaluronic Acid, Madecassoside, Ethylhexylglycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Squalane, Hydrogenated Lecithin, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Phosphatidylcholine, Mannitol, Sucrose Distearate, Cholesterol, Xanthan Gum, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Tocopherol, Glyceryl Stearate, Decyl Glucoside, Pentylene Glycol, Propylene Glycol, Polysorbate 20, Sorbitan Oleate, Sodium Chloride, Triethanolamine, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира