NovaClear Whitening Night Cream

Шифра: 37557

50 ml

1.736 ден.

694 ден.

намалување од 60 % поради краток рок

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • Состојки
  • За брендот

Ноќен крем за лице, со напредна формула која изобилува со активни состојки: алфа арбутин, азелоглицин и тетрапептиди - комбинација која интензивно делува на видливоста на дамките во текот на ноќта, го подобрува тенот, го враќа младешкиот изглед, го успорува процесот на стареење, па дури делува и на акните. Стабилната форма на ретинол дополнително ја засилува anti-aging акцијата.

Користете преку ден на лицето, вратот и деколтето или според упатствата на вашиот дерматолог или здравствено лице. 

Избегнувајте ја регијата околу очите. Без мирис. Дерматолошки тестиран. Да се чува вон дофат на деца.

Aqua, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Butyrospermum Parkii Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Alpha-Arbutin, Potassium Azeloyl Diglycinate, Cannabis Sativa Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Aloe Barbadensis Extract, Boerhavia Diffusa Root Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Retinol, Tetrapeptide-30, Lactic Acid, Tricaprylin, Isohexadecane, Polysorbate-80, Sorbitan Oleate, Polymethyl Methacrylate, Tocopheryl Acetate, Propanediol, Disodium EDTA, Butylated Hydroxytoluene, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

NovaClear

NovaClear е полски бренд за дермокозметика. Производите се развиваат во специјализирана лабораторија и се произведуваат во модерна фабрика во Бјалисток.

Целата  козметика е дерматолошки тестирана, а нејзината ефикасност е потврдена со ин витро тестирања на специфичен број на луѓе. 

Работата е фокусирана кон создавање на дермокозметички производи кои се „пријателски“ настроени кон кожата и делотворни. За сите производи се употребуваат патентирани активни состојки чија ефикасност е потврдена со клинички тестови. Во формулите, се избегнуват супстанции што можат да бидат потенцијални алергени или супстанции кои предизвикуваат чувствителност.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира