NovaClear Advanced Whitening Serum

Шифра: 81643

30 ml

1.158 ден.

463 ден.

Серум за кожа со дисколорација 30мл

Експрес пошта: Достава за 2-4 работни дена.

  • Опис
  • Како се користи
  • Состојки
  • За брендот

Серум со висока концентрација на активни состојки: алфа арбутин, азелоглицин, витамин Ц и тетрапептиди кои ќе овозможат силна осветлувачка акција и брзо ќе го вратат младешкиот изглед на кожата на лицето и вратот.

Користете преку ден на лицето, вратот и деколтето или според упатствата на вашиот дерматолог или здравствено лице. 

Избегнувајте ја регијата околу очите. Без мирис. Дерматолошки тестиран. Да се чува вон дофат на деца.

Aqua, Potassium Azeloyl Diglycinate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Glycerin, Alpha-Arbutin, Sodium Hyaluronate, Boerhavia Diffusa Root Extract, Tetrapeptide-30, Lactic Acid Propanediol, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Disodium EDTA

Од кои активни: Highly concentrated: Alfaarbutine and Azeoglycine, Vitamin C, Tertapeptides

NovaClear

NovaClear е полски бренд за дермокозметика. Производите се развиваат во специјализирана лабораторија и се произведуваат во модерна фабрика во Бјалисток.

Целата  козметика е дерматолошки тестирана, а нејзината ефикасност е потврдена со ин витро тестирања на специфичен број на луѓе. 

Работата е фокусирана кон создавање на дермокозметички производи кои се „пријателски“ настроени кон кожата и делотворни. За сите производи се употребуваат патентирани активни состојки чија ефикасност е потврдена со клинички тестови. Во формулите, се избегнуват супстанции што можат да бидат потенцијални алергени или супстанции кои предизвикуваат чувствителност.

Поврзани производи

Можеби ќе ве интересира